16.03.2012            Комп'ютерній залежності – „Ні!”

 

 

Близько 70% сучасних школярів, відповідаючи на запитання про свої інтереси і захоплення, згадують комп’ютер. Та разом з комп’ютеризацією з’явилися негативні наслідки, які впливають на соціально-психологічне здоров’я дітей і підлітків. Найпоширенішим з них є явище комп’ютерної залежності.

Цій проблемі був присвячений кінолекторій з вихованцями Полтавського міського центру дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання, який проходив 15 березня 2012 року на базі навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області.

Методист ПМЦ ДЮК за місцем проживання Лубко С.П. оголосила присутнім тему заходу, зазначивши, що метою кінолекторію є профілактика виникнення комп'ютерної та інтернет-залежності у дітей і підлітків.

Налаштувати присутніх на активне сприймання інформації допоміг виступ методиста НМЦ ЦЗ та БЖД Полтавської області Вірченко Т.С. Вона зазначила, що у більшості людей комп'ютерна залежність виникає протягом першого року роботи в інтернеті. Найбільш поширена серед дітей та підлітків – „гейм-залежність” (ігрова залежність). Вірченко Т.С. ознайомила присутніх з її стадіями та ознаками. Неабияку зацікавленість у дітей викликала тестова методика, за допомогою якої вони мали змогу перевірити власну схильність до виникнення комп'ютерної залежності.

Учасники заходу переглянули відеоматеріал, присвячений питанням профілактики комп'ютерної та інтернет-залежності. Зміст фільму був спрямований на усвідомлення того, що шкільний вік – це період формування цінностей, розширення соціальних контактів, а залежна дитина обмежує своє коло спілкування комп’ютером. В результаті цього в таких дітей спостерігаються відсутність життєвого досвіду, труднощі в соціальній адаптації, бідність емоційної сфери, зниження гостроти зору, підвищена втомленість, порушення постави, звуження кола інтересів, втеча від реальності.

Підсумком заходу стало жваве обговорення переглянутого відеофільму. Діти доводили перевагу ведення здорового та активного способу життя як альтернативу роботі за комп'ютером.

Систематичне проведення навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області подібних заходів сприяє формуванню у дітей навичок здорового способу життя, дбайливого ставлення до власного здоров’я.

                                                                                             

  НМЦ ЦЗ та БЖД  Полтавської області