05.03.2012             Всесвітній день цивільного захисту в ПУЕТ

 

1 березня відзначається Всесвітній день цивільної оборони. Цій даті був присвячений комплекс заходів, організований та проведений кафедрою технологічного обладнання харчових виробництв і торгівлі Полтавського університету економіки і торгівлі.

На протязі дня викладацький склад та студенти ВНЗ стали учасниками різнопланових заходів, спрямованих на пропаганду знань у сфері цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. Активну участь у їх підготовці та проведенні приймали педагогічні працівники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області.

Історію створення та розвитку цивільної оборони в Україні студенти дізналися на тематичному занятті, проведеному старшим викладачем ПУЕТ Балинським В.С. Він зазначив, що на даний час в Україні створена Єдина державна система цивільного захисту населення і територій. Вона являє собою сукупність органів управління, сил та засобів центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, на які покладається реалізація державної політики у сфері цивільного захисту.

Велику зацікавленість студентської аудиторії викликала доповідь завідувача лабораторії інформаційного забезпечення навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області Вевенка П.М. на тему: „Стан техногенно-екологічної безпеки в Полтавській області”. У своєму виступі він наголосив, що потенційна небезпека техногенних аварій в області швидко наростає під впливом збільшення рівня зношеності основних фондів, концентрації промислових підприємств в окремих районах. Тому, безпека населення області та середовища його проживання стає найважливішою характеристикою якості життя.

Цікавою та корисною для присутніх стала інформація Вевенка П.М. про надзвичайні ситуації та події, які виникли на території Полтавщини в 2011 році, з зазначенням кількості та основних причин загибелі людей. Крім цього, учасникам заходу був продемонстрований відеофільм „Надзвичайні ситуації техногенного характеру”, створений педагогічними працівниками НМЦ ЦЗ та БЖД Полтавської області.

Результатом спільної роботи викладацького складу та студентів стали виставки-конкурси плакатів, рефератів, стінних газет за тематикою цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. Студенти з задоволенням переглядали відеоматеріали щодо правил поведінки в різних екстремальних ситуаціях, що демонструвалися на протязі дня в холі університету.

Підводячи підсумки, завідувач кафедри технологічного обладнання харчових виробництв і торгівлі Полтавського університету економіки і торгівлі Бичков Я.М. відмітив, що проведення подібних заходів сприяє формуванню у студентської молоді активної громадської позиції, відповідального ставлення до особистої та колективної безпеки.

                                                                                             

  НМЦ ЦЗ та БЖД  Полтавської області