02.03.2012               Методичне об'єднання вчителів

предмету „Захист Вітчизни” м. Полтави

 

З метою надання методичної допомоги педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів в організації навчально-виховного процесу з предметів, пов’язаних з безпекою життєдіяльності, методичний кабінет навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області постійно співпрацює з установами управління освітою. Згідно з планами спільних заходів проводяться семінари, конференції, методичні об’єднання, спрямовані на формування основ безпечної поведінки та здорового способу життя учнівської молоді.

Так, 28 лютого 2012 року на базі опорної з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту загальноосвітньої школи № 19 м. Полтави проводилося методичне об’єднання вчителів предмету „Захист Вітчизни” на тему „Методика викладання тематики розділу „Основи цивільного захисту”.

Методист міського методичного кабінету Шкурат Ю.В., ознайомлюючи присутніх з метою та планом проведення методичного об’єднання, відмітила, що ефективність засвоєння учнями тематики розділу „Основи цивільного захисту” залежить від рівня володіння вчителем навчальним матеріалом та вміння добирати найбільш доцільні методи його викладу.

Активну участь у підготовці та проведенні заходу приймали методисти методичного кабінету навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області. Методист центру Вірченко Т.С. довела присутнім інформацію про надзвичайні ситуації та події, що виникли на території Полтавської області в 2011 році. Наголосила, що найбільша кількість травм школярів у минулому році були отримані під час дорожньо-транспортних пригод. Крім цього, Вірченко Т.С. презентувала учасникам методичного об’єднання програму факультативного курсу (гуртка) військово-патріотичного напрямку «Школа безпеки», яка дозволить школярам оволодіти основними навичками особистої та колективної безпеки, сприятиме ознайомленню з основами рятувальної справи. Також учасники методичного об’єднання переглянули відеофільм «Надзвичайні ситуації природного характеру», створений працівниками НМЦ ЦЗ та БЖД Полтавської області.

В ході методичного об’єднання вчителі мали змогу обговорити основні методи роботи зі школярами при викладанні тематики розділу «Основи цивільного захисту» в курсі «Захист Вітчизни», обмінятися досвідом роботи в цьому напрямку.

                                                                                                                                     

  НМЦ ЦЗ та БЖД  Полтавської області