04.05.2018 Захищене і здорове покоління!
   Таку тему було обрано Полтавським національним педагогічним університетом імені В.Г. Короленка для круглого столу, що відбувся 27 квітня 2018 року з нагоди Всесвітнього дня охорони праці. І не випадково. Адже захист нинішнього та наступних поколінь одне із важливіших завдань нашої держави. Особливу роль у вирішенні цього завдання відведено закладам освіти, зокрема – вищої. Оскільки формування у молоді культури безпеки життєдіяльності є невід’ємною складовою освітнього процесу.
   Саме обговорення цієї проблеми було у центрі уваги учасників круглого столу. Велику зацікавленість у присутніх викликав виступ заступника начальника Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області з навчальної та виробничої роботи Віктора Попруги. У своїй промові він торкнувся питань організації навчання дітей дошкільного віку, учнів, студентів діям під час можливих надзвичайних подій, розповів про порядок оповіщення населення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій. Враховуючи, що останнім часом засоби масової інформації все частіше повідомляють про виявлення вибухонебезпечних предметів та випадки травмування людей у натовпі під час масових заходів (мітингів, футбольних матчів тощо), увага присутніх була акцентована на правилах безпечної поведінки в таких ситуаціях. Завершуючи свій виступ Віктор Попруга підкреслив, що знання правил безпечної поведінки, способів захисту себе і оточуючих в умовах виникнення надзвичайних ситуацій – це базис, який може допомогти молодій людині зберегти своє життя та здоров’я. Крім цього, навчене і проінформоване молоде покоління здатне розвивати та удосконалювати систему цивільного захисту задля безпеки суспільства.
   Слід зазначити, що проведення подібних заходів сприятиме об’єднанню зусиль закладів вищої освіти і представників різних зацікавлених організацій у проведенні цілеспрямованої роботи з популяризації серед молоді здорового та безпечного способу життя.
НМЦ ЦЗ та БЖД Полтавської області