15.10.2012                     Пожежній безпеці – належну увагу!

Під таким гаслом 11 жовтня 2012 року на навчально-матеріальній базі Полтавського університету економіки і торгівлі проведено комплексне практичне заняття з пожежної безпеки на тему: „Дії студентів, викладачів і працівників у разі виникнення пожежі в гуртожитках університету”. Необхідність проведення такого заходу обумовлена не тільки вимогами законодавчих та нормативних документів у сфері пожежної безпеки, але й реаліями сьогодення. Адже, лише з початку 2012 року в Полтавській області на об’єктах з масовим перебуванням людей виникло 5 (п’ять) пожеж.

В період підготовки до заходу начальником штабу цивільного захисту  Полтавського університету економіки і торгівлі Штангеєм В.В. розроблені плануюча документація, проведена відповідна робота з адміністративно-господарською частиною студмістечка та студентським активом щодо належного рівня організації комплексного практичного заняття. Консультаційно-методичну допомогу щодо організації та проведення заходу надавали педагогічні працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області. До проведення комплексного практичного заняття залучались керівний склад, комісія з питань надзвичайних ситуацій, евакуаційна комісія, невоєнізовані формування цивільного захисту, студенти та працівники університету.

Зазначений захід розпочався о 15 годині. Отримавши сигнал „ПОЖЕЖА”, чергові гуртожитків провели оповіщення, служба охорони перекрила рух транспорту та забезпечила належну безпеку на території студмістечка, для надання першої медичної допомоги був облаштований медичний пост.

За 7 хвилин усіх мешканців гуртожитків було евакуйовано. Пожежними ланками на перших поверхах будівель розгорнуті пожежні рукави з подачею води в осередок умовної пожежі. В цілому, обстановка на занятті була максимально наближена до реальної, що може скластися при пожежі.

Захід продовжився на спортивному майданчику університету, де для студентів було проведено демонстрацію гасіння осередку пожежі за допомогою вогнегасників, а також змагання з одягання протигазів. Крім того, присутні отримали пам’ятки на тему „Долікарська допомога у надзвичайних ситуаціях”. Всі бажаючі студенти могли особисто відчути себе в ролі пожежного, практично спробувавши загасити умовну пожежу за допомогою пожежного ствола або вогнегасника. Саме ці практичні дії викликали велику зацікавленість та активність іноземних студентів з шести країн, які навчаються в університеті.

Підводячи підсумки заходу, заступник начальника навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області – начальник обласних та м. Полтави курсів,  підполковник служби цивільного захисту Попруга В.О. побажав присутнім, щоб у їх повсякденній діяльності було якомога менше подій, які б загрожували життю та здоров’ю.

Слід зазначити, що проведення подібних заходів сприятиме покращенню рівня підготовки працівників та студентів університету до дій при виникненні надзвичайних ситуацій.

 

  НМЦ ЦЗ та БЖД  Полтавської області