19.09.2012      Полтавські школярі взяли участь у заході на тему:

„Запобігти. Врятувати. Допомогти ”

 

17-го вересня Територіальне Управління МНС України у Полтавській області та навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області в рамках святкування Дня рятівника організували та провели спільний захід на тему Запобігти. Врятувати. Допомогти”. Його метою стало підвищення рівня знань дітей з питань безпеки життєдіяльності, популяризація рятувальної та пожежної справи. Головними глядачами та учасниками дійства були учні різних шкіл, що відгукнулися на запрошення рятувальників.

Захід відкрила Таміла Вірченко, методист НМЦ ЦЗ та БЖД Полтавської області, яка ознайомила присутніх з історією виникнення свята „Дня рятівника”. З вітальним словом до дітей звернувся підполковник служби цивільного захисту, Ростислав Ялинник, начальник оперативного відділу Територіального Управління МНС України у Полтавській області.

Огляд пожежно-рятувальної та спеціальної техніки провів капітан служби цивільного захисту Олексій Нестеренко, заступник начальника загону – начальник аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Територіального Управління МНС України у Полтавській області. Учні мали можливість посидіти за кермом службового автомобіля, приміряти костюм вогнеборця і відчути себе справжнім рятівником. Діти познайомилися з тактико-технічними даними та роботою гідравлічного автопідйомника, який може подавати вогнегасні речовини на висоту до 30 метрів, а також оглянули аварійно-рятувальні автомобілі першої допомоги, оснащені новітнім обладнанням.

Школярі з завзяттям взяли участь у конкурсах та вікторинах, які провела Таміла Вірченко. Діти змагалися у швидкості одягання костюму рятівника, гасили умовну пожежу, демонстрували знання правил безпечної поведінки в побуті та на вулиці. Перемогу в конкурсній програмі здобули команди Мужні рятівники ЗОШ № 18 та 25-та пожежна частина ЗОШ № 25 м. Полтава. Жоден учасник змагань не залишився без подарунка. Усі присутні також отримали на згадку від рятівників сувенірну продукцію із символікою МНС.

Слід констатувати, що проведення подібних заходів сприяє популяризації професії рятівника та формуванню в учнівської молоді навичок культури безпечної поведінки.

 

  НМЦ ЦЗ та БЖД  Полтавської області