05.01.2012                                               Діти - за безпеку на дорогах!

 

Щороку тисячі пішоходів, дорослих і дітей, травмуються та гинуть на дорогах. Так, зокрема, на території Полтавської області з початку 2011 року внаслідок ДТП загинуло 170 людей, з них – 8 дітей. Цей показник на 48 % перевищує минулорічний. Саме тому, профілактика дитячого дорожньо-транспортного травматизму завжди була і залишається актуальним питанням виховання підростаючого покоління вдома, у школі та позашкільних закладах.

Значну увагу цій проблемі приділяють педагоги-організатори Полтавського міського центру дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання (ПМЦ ДЮК). Так, 3 грудня 2011 року відбувся конкурс агітбригад юних інспекторів дорожнього руху, учасниками якого стали вихованці дев’яти дитячо-юнацьких клубів віком від шести до сімнадцяти років. Педагогічні працівники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області приймали активну участь у підготовці та проведенні заходу.

Конкурс розпочався виступом директора Полтавського міського центру дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання  Зуб О.М., яка привітала дітей та висловила сподівання, що даний захід стане справжнім святом безпечного життя. Вона побажала учасникам завзяття та перемог, представила журі, до складу якого ввійшли: Вірченко Т.С., методист НМЦ ЦЗ та БЖД Полтавської області, Матвієнко О.Г, інспектор В ДАІ ПМУ, Ніколаєнко Н.В., заступник директора ПМЦ ДЮК за місцем проживання. 

Ведуча оголосила порядок виступу команд і конкурс розпочався. Діти зі сцени пропагували безпечну поведінку на вулицях, нагадували правила дорожнього руху, популяризували діяльність Державтоінспекції. Під час виступів агітбригад юних інспекторів дорожнього руху застосовувалися різні форми подачі матеріалу: інсценування пісні, літературний монтаж, поетичний малюнок, попурі. Діти продемонстрували оригінальність ідей, артистизм, гумор, вміння імпровізувати. Кожний виступ команд глядачі зустрічали гучними оплесками.

Завдяки цікавому та змістовному наповненню виступів, дві години конкурсу пролетіли, як одна хвилина. Всі учасники отримали не тільки величезний заряд позитивних емоцій, а й довели свою спроможність орієнтуватися в екстремальних ситуаціях на дорогах.

За результатами підрахунку балів, журі визначило переможців. Перше місце посіла команда ДЮК «Ровесник», друге – розділили між собою ДЮК «Факел» та ДЮК «Меридіан», третє місце виборола команда ДЮК «Промінь». По закінченню конкурсу всі учасники були нагороджені цінними подарунками та грамотами.

                                                                                                                                     

  НМЦ ЦЗ та БЖД  Полтавської області