23.05.2016      Правила поведінки та дії при аваріях з викидом (виливом)

Насосні станції водозабезпечення та очисні споруди, які використовують хлор, у випадку аварійних ситуацій становлять небезпеку для населення.

Аварії можуть супроводжуватися викидом (виливом) хлору в атмосферу і на поверхню підстилки.

Хлор - важчий за повітря газ жовтувато-зеленого кольору з різким характерним задушливим запахом.

Вдихання зараженого повітря може призвести до отруєння. Людина відчуває різкий біль у грудях, задишку, сухий кашель, порушення координації рухів, різь в очах, сльозотечу, важке дихання, нудоту. Вдихання великої кількості парів хлору може призвести до смерті.

Для повідомлення про аварію з викидом (виливом) хлору використовується встановлений сигнал „Увага всім”, при якому вмикаються електросирени, дубльовані виробничими гудками та іншими сигнальними засобами. Почувши цей сигнал:

· негайно ввімкніть радіоприймач або телевізор на канали місцевого мовлення;

· уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та дотримуйтесь вказаного порядку дій;

· виконайте заходи з герметизації приміщення: щільно зачиніть вікна та двері, закрийте вентиляційні люки, щілини у рамах вікон та дверей, вимкніть електро-, водо- та газопостачання;

· підготуйтеся до можливої евакуації: зберіть необхідні документи, гроші, лікарські засоби, речі, засоби гігієни, запас продуктів харчування та питної води;

· пам’ятайте, що хлор важчий за повітря, тому накопичується в низьких ділянках, підвалах, тунелях. Для укриття використовуйте верхні поверхи будинків, виходьте із зони зараження перпендикулярно напрямку вітру по підвищеним місцям, оминаючи низини, яри.

 

Перша допомога при ураженні хлором:

· одягніть на постраждалого ватно-марлеву пов’язку, змочену водою або 2% розчином харчової соди (у разі її відсутності - використовуйте зволожений рушник, шарф, хустку тощо);

· здійсніть заходи щодо евакуації постраждалого за межі зараженої зони;

· по можливості, промийте шкіру, рот, ніс постраждалого 2% розчином харчової соди або водою та організуйте його доставку до лікувальної установи.

 

НМЦ ЦЗ та БЖД  Полтавської області