05.06.2012                Полтавські малюки вчаться жити в безпеці

 

Всі ми прагнемо забезпечити своїм дітям щасливе дитинство. Щасливе – означає безтурботне, цікаве, радісне, але найголовніше – безпечне. Тому з самого раннього віку необхідно прищеплювати малюкам знання щодо правил поведінки при виникненні надзвичайних ситуацій.

Саме з такою метою в період з  28 травня по 1 червня 2012 року в усіх дошкільних навчальних закладах міста Полтави проводився Тиждень безпеки дитини. В рамках цього тижня особливу увагу вихователі звертали на формування в дітей навичок правильного поводження на вулиці, у міському транспорті, при спілкуванні з незнайомими людьми, з небезпечними тваринами і отруйними рослинами. Дошкільнята стали учасниками різноманітних конкурсів, змагань, ігор, театралізованих вистав, музично-спортивних свят, під час яких відпрацьовувались алгоритми поведінки в небезпечних ситуаціях.

Так, вихователі дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 81 м. Полтави „Оленка”, який є базовим з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, перетворили Тиждень безпеки дитини на справжнє свято. Дітям у цікавій ігровій формі розповідали, яких правил необхідно дотримуватись, як діяти, куди звертатись по допомогу в разі виникнення надзвичайної ситуації. Про те, що вогонь може бути другом і ворогом, дізнались навіть наймолодші вихованці садка. Розширити свої знання діти змогли завдяки участі в іграх, конкурсах і театралізованих розвагах. В кожній групі були оформлені плакати й стенди з яскравими малюнками за тематикою безпеки життєдіяльності. До заходів приєдналися працівники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області й методичного кабінету управління освіти Полтавського міськвиконкому.

Тиждень безпеки дитини охопив всі дошкільні заклади області. Для малят, які тільки починають жити, ці перші знання про безпеку можуть стати надійним фундаментом, на якому і повинен будуватися світогляд особистості, готової до життя в сучасному світі.

 

  НМЦ ЦЗ та БЖД  Полтавської області