27.04.2016        Правила поведінки та дії населення при загрозі терористичного акту

Скоріше за все, вам не прийдеться зіткнутися з цією небезпечною подією, але, на жаль, загроза терактів існує.

Терористи діють раптово і, як правило, без попереджень. Вони обирають для атак відомі та помітні цілі, наприклад,  міста, аеропорти, місця проведення масових заходів та скупчення людей, курорти (в тому числі міжнародні).

Тому, слід бути особливо уважним під час подорожі. У залі очікування аеропорту (вокзалу) намагайтеся розташовуватися подалі від ламких і важких конструкцій (у разі вибуху вони можуть впасти або розлетітися на дрібні шматочки). Завжди уточнюйте, де знаходяться запасні виходи з приміщення. Ніколи не приймайте пакунки від незнайомців і не залишайте свій багаж без нагляду.

Не стати жертвою терористичного акту часто допомагають звичайна спостережливість та уважність. Інколи, достатньо звернути увагу на предмети, залишені без догляду  або на дивну поведінку окремих осіб у багатолюдному місці, щоб запобігти небезпечній події.

Якщо ви знайшли загублену річ, опитайте людей поруч, може господар знайдеться. У випадку, коли господар не встановлений, повідомте про знахідку правоохоронні органи або за телефоном 101. Намагайтеся триматися якнайдалі від знайденого предмета та не допускати до нього інших до прибуття фахівців. У жодному разі:

не торкайтеся невідомого предмета, не пересувайте та не відкривайте його;

не розмовляйте біля невідомої знахідки по мобільному телефону (це може спровокувати вибух).

Ознаками вибухового пристрою можуть бути:

наявність дротів, невеликої антени, ізолюючої стрічки;

шум (цокання годинника, клацання), дивний запах;

наявність джерел живлення (батарейок, акумуляторів тощо);

розтяжки з дроту, шпагату, мотузки.

Пам’ятайте: зовнішній вигляд предмету може приховувати його справжнє призначення. Вибухові пристрої часто маскують під звичайні побутові речі: сумки, пакети, іграшки, мобільні телефони.

 

НМЦ ЦЗ та БЖД  Полтавської області