03.03.2016        „Школа волонтерів” розпочала свою діяльність.
 

Практично кожен з нас хоча б раз в житті по своїй добрій волі брав на себе виконання обов'язків, не вимагаючи грошової компенсації. Добровільна праця давно відома як основа економії та виховання, на яку звертають увагу владні та підприємницькі еліти розвинутих країн, де існують чітко відпрацьована система пошуку добровольців та робота з ними.

На сьогоднішній день формальні структури нашої держави не в змозі реагувати на всі запити суспільства, виклики природи та технічного розвитку економіки, тому особливої ваги набуває громадський рух. І це не мода часу, а потреба, тому що за статистикою ріст кількості надзвичайних подій і ситуацій, загиблих під час них викликаний низькою культурою безпеки життєдіяльності населення, не вмінням діяти людей в тій чи іншій обстановці.

Пошук шляхів розв'язання проблем з підвищення рівня свідомості та загальної культури населення у питаннях безпеки життєдіяльності потребують формуванню нових підходів з просвітницько-інформаційної роботи серед жителів нашої держави у сфері цивільного захисту. Нових підходів для нашої держави, але не держав Європи, Америки. Тому, що кращого рішення ніж залучення добровольців до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, подій, їх попередження, людство не придумало. Як приклад в Австрії добровольці складають 99%, в Польщі – 88%, в США – 72% співробітників пожежної охорони.

Саме з метою розвитку волонтерського руху на Полтавщині та залучення до нього активної молоді 1 березня розпочав роботу проект „Школа волонтерів”, започаткований минулого року. Для учасників проекту впродовж двох місяців будуть проведені теоретичні та практичні заняття. Під час занять майбутні волонтери отримають знання щодо дій при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій, з основ самозахисту, військової підготовки, надання домедичної допомоги і психологічної підтримки постраждалим.

Педагогічні працівники Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Полтавської області навчатимуть волонтерів алгоритму дій за сигналом „Увага всім”, при виникненні надзвичайних ситуацій різного характеру, виживанню в автономній ситуації.

Мабуть, кожний народ у світі має свої національні особливості та традиції волонтерського руху. Є, безперечно, вони й у нас, в українців. Ніхто ж не заперечуватиме, що серед наших співвітчизників чимало тих, хто заради спасіння чужого життя ризикує власним, не чекаючи за це ні моральної, ні, тим паче, матеріальної винагороди. Ми повинні знати, що волонтерство настільки ж багатогранне, як і наша дійсність, і має право на існування у всіх сферах людського буття.

 

НМЦ ЦЗ та БЖД  Полтавської області