25.05.2012        Навчальний рік завершаємо, про безпеку дбаємо

 

Літо – пора активного відпочинку та оздоровлення. В цей час люди намагаються частіше бувати на свіжому повітрі, біля водних об’єктів, у лісі. Але мало хто замислюється над тим, що під час перебування на природі нас може очікувати зустріч з небезпечними рослинами та тваринами. Тому, знання елементарних правил поводження з ними стануть запорукою здорового та безпечного відпочинку.

Саме цьому важливому питанню була присвячена бесіда з вихованцями дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання на тему: „Небезпечні рослини і тварини”, яка відбулася 23 травня 2012 року на базі навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області.

Ознайомлюючи присутніх з метою заходу, методист Полтавського міського центру дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання Лубко С.П. наголосила на тому, що знання дітьми правил поведінки з небезпечними рослинами і тваринами дозволить зменшити ризик виникнення травм нещасних випадків у період літніх канікул.

Докладні та змістовні відомості про найбільш поширені отруйні рослини та небезпечні тварини присутні отримали від методиста навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області Вірченко Т.С. У своєму виступі вона звернула увагу дітей на особливості впливу отруйних рослин на організм людини, правила надання першої допомоги при отруєнні ними, перелік та періоди цвітіння рослин-алергенів. Жвавий інтерес у дітей викликала інформація про небезпечних тварин (собак, отруйних змій, комах, лісових кліщів), правила надання першої допомоги при їх укусах. Крім того, Вірченко Т.С. продемонструвала присутнім  ілюстрації найбільш поширених на території Полтавщини небезпечних рослин і тварин, відеоматеріал „Правила поведінки при нападі собаки”.

 

  НМЦ ЦЗ та БЖД  Полтавської області