24.02.2016        Практикум-тренінг для класних керівників ЗНЗ міста Полтава
 

23 лютого 2016 року Полтавським міським центром дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання й Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області був проведений практикум-тренінг для класних керівників загальноосвітніх навчальних закладів міста Полтава на тему: „Презентація спеціального проекту „Вчимося жити в безпеці”. Метою даного заходу було надання консультаційно-методичної допомоги педагогічним працівникам зазначених закладів щодо організації навчально-виховної роботи з учнівською молоддю за тематикою безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.

Ознайомивши присутніх з метою та планом проведення заходу, директор Полтавського міського центру дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання Оксана Зуб оголосила про початок першого етапу практикуму-тренінгу. Ним став марафон знавців правил безпеки життєдіяльності „Як козаки в безпеці жили”, у якому змагались учасники заходу. Організатори марафону поєднали питання безпеки життєдіяльності з тематикою та традиціями козацького побуту.

Шість команд, отримавши маршрутні листи, вирушили до тематичних станцій, де їх зустрічали одягнені в українське народне вбрання педагоги-організатори. Непрості завдання довелося вирішувати учасникам марафону. На станції „Як пішли козаченьки в похід” вони відбирали найнеобхідніші речі для подорожі в лісі, демонстрували свої знання щодо тактики виживання в умовах автономного існування.

Команди завзято змагалися у знанні правил пожежної безпеки та дорожнього руху, долали „Лабіринт небезпек”, розповідали про корисне і здорове харчування, надавали „Швидку козацьку допомогу”, вправляючись у накладанні пов’язок. Підрахунок балів на фініші підтвердив високий рівень знань на вмінь учасників – перемогла дружба.

Другий етап практикуму-тренінгу, теоретичний, відкрила Наталія Ніколаєнко, заступник директора Полтавського міського центру дитячо-юнацьких клубів за місцем проживання. У своєму виступі вона підняла питання збереження життя і здоров’я учасників навчально-виховного процесу. Методист обласного методичного кабінету Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області Таміла Вірченко довела присутнім інформацію про форми та методи роботи НМЦ ЦЗ та БЖД Полтавської області та ПМЦ ДЮК за місцем проживання. Наголосила, що зазначена співпраця є систематичною та здійснюється відповідно до планів спільних заходів.

Третім етапом заходу було відпрацювання практичних дій з надання домедичної допомоги. Педагоги під керівництвом лікаря виїзної бригади Центру екстремальної медичної допомоги та медицини катастроф Мариною Сребродольською відпрацьовували навички накладання пов’язок, шин, проведення серцево-легеневої реанімації.

Підводячи підсумки практикуму-тренінгу, Оксана Зуб подякувала педагогічним працівникам Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області за багаторічну плідну співпрацю.

 

НМЦ ЦЗ та БЖД  Полтавської області