28.03.2012            Науковці обговорили аспекти безпеки праці,

 

життя та довкілля людини                   

 

Одним з найважливіших аспектів життя людини є проблема безпеки. Адже безпека торкається сутності життя людини, всіх сторін її існування й діяльності. Для більшості людей поняття безпеки пов’язане з повсякденними клопотами й буденними проблемами. Тому, захист здоров’я, життя, довкілля, економічного та соціального благополуччя є основними факторами безпечного існування людини.

Саме цим важливим питанням була присвячена V регіональна науково-практична конференція на тему: „Аспекти безпеки праці, життя та довкілля людини”, яка проходила 22 березня 2012 року на базі Полтавської державної аграрної академії. Тема конференції об’єднала не лише представників вищої школи, а й інших зацікавлених структур навколо питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту населення. В роботі конференції взяли участь представники вищих навчальних закладів області, територіального управління Держгірпромнагляду по Полтавській області, міської санітарно-епідеміологічної станції м. Полтави, Територіального Управління МНС України в Полтавській області, навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області.

Метою конференції був розгляд актуальних питань промислової безпеки, охорони праці, виробничої санітарії, причин виникнення надзвичайних ситуацій та напрямків їх попередження, безпеки життєдіяльності у побуті й довкіллі.

Конференцію відкрив завідувач кафедрою безпеки життєдіяльності кандидат технічних наук Лапенко Т.Г. З вітальним словом виступив проректор з наукової роботи ПДАА професор Опара М.М. Він окреслив коло питань, що будуть розглядатися у виступах доповідачів, побажав успіху учасникам конференції та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

У своїх виступах доповідачі наголошували, що потреба в безпеці – це базисна, першочергова потреба людини і суспільства в цілому. В той же час бурхливий розвиток промисловості, галузей науки, індустріалізації суспільства, технологічних процесів призводить до посилення негативних явищ, пов’язаних з виникненням надзвичайних ситуацій та подій. Питанням техногенно-екологічної безпеки в Полтавській області присвятив свій виступ  викладач І категорії обласних та м. Полтави курсів підвищення кваліфікації керівних кадрів і фахівців НМЦ ЦЗ та БЖД Полтавської області Романенко М.А. Він зазначив, що інтенсивний розвиток промисловості та сільського господарства Полтавщини визначають, значною мірою, техногенно-екологічний стан території. Навів дані щодо кількості потенційно-небезпечних підприємств області. У свою чергу, методист методичного кабінету навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області Вірченко Т.С., продовжуючи тему виступу, проінформувала присутніх про кількість надзвичайних ситуацій та подій, що виникли на території Полтавщини в 2011 році.  

За словами організаторів та учасників конференції, обговорення проблем безпеки сприяє активізації наукової роботи, що проводиться профільними кафедрами вищих навчальних закладів області, а широке залучення до її проведення студентської молоді дозволяє підвищити інтерес майбутніх фахівців до предметів, пов’язаних з безпекою життя і діяльності людини.

                                                                                             

  НМЦ ЦЗ та БЖД  Полтавської області