28.03.2012                    Вчителі поєднали теорію з практикою   

 

21 березня 2012 року на базі навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області відбулося засідання методичного об'єднання вчителів предмету „Основи здоров'я” м. Полтави по темі „Формування в учнів практичних навичок надання першої медичної допомоги при вивченні предметів „Біологія” та „Основи здоров'я”. Обрана тема, без перебільшення, є надзвичайно важливою й актуальною в наш час, адже кількість травмованих людей внаслідок надзвичайних ситуацій і подій є значною.

У вступному слові методист міського методичного кабінету управління освіти Полтавського міськвиконкому Севастьян Л.О. наголосила на важливості вміти володіти собою та швидко знаходити правильне рішення в нестандартних ситуаціях, знати порядок надання першої медичної допомоги при різних видах травм.

Цікавою та корисною для учасників методичного об’єднання стала інформація методиста НМЦ ЦЗ та БЖД Полтавської області Вірченко Т.С. про надзвичайні ситуації та події, які виникли на території Полтавщини в 2011 році. Особливості методики викладання курсу „Основи здоров'я” для учнів 5 – 9  класів висвітлила в своєму виступі Севастьян Л.О.

В ході засідання методичного об’єднання вчителі обмінялися досвідом роботи та намітили основні шляхи формування у дітей навичок надання першої медичної допомоги.

Після завершення даного заходу, з педагогами був проведений тренінг з практичного відпрацювання основних прийомів надання першої медичної допомоги, які продемонструвала майстер виробничого навчання НМЦ ЦЗ та БЖД Полтавської області Лазаренко Н.М. Вчителі відпрацювали навички накладання джгута, тиснучих пов'язок, шин, на тренажерах вчилися правильно робити штучне дихання, непрямий масаж серця та приводити до свідомості непритомного.

Підводячи підсумки тренінгу, голова методичного об’єднання вчителів предмету „Основи здоров'я” м. Полтави Кривошеїна Н.В. зазначила, що практичне відпрацювання прийомів надання першої медичної допомоги дозволить прищепити учням навички дій у реальних надзвичайних ситуаціях.

                                                                                             

  НМЦ ЦЗ та БЖД  Полтавської області