18.01.2012          Методичне об’єднання вчителів предмету „Основи здоров’я” Полтавського району

 

 Однією з дієвих форм співпраці методичного кабінету навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області з органами управління освітою є участь в представницьких педагогічних заходах міського, районного та обласного рівнів.

Так, 17 січня 2012 року на базі Новоселівської загальноосвітньої школи І‑ІІІ ступенів проводилося методичне об’єднання вчителів предмету „Основи здоров’я” Полтавського району на тему: „Методи актуалізації пізнавальної діяльності учнів при вивченні предмету „Основи здоров’я”. Активну участь у підготовці та проведенні заходу приймали методисти методичного кабінету навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області.

Відкриваючи засідання, методист відділу освіти Полтавської районної державної адміністрації Гришко В.Я. ознайомила присутніх з планом проведення методичного об’єднання. Вона наголосила на необхідності використання інноваційних методів підвищення пізнавальної активності учнів, що сприятиме більш ефективному засвоєнню ними знань з предмету „Основи здоров’я”, формуванню в них усвідомленого ставлення до безпеки власного життя.

Учасники методичного об’єднання мали змогу відвідати відкритий урок на тему: „Ознаки наркотичної залежності”. В ході проведення уроку вчитель школи Баглій А.І. продемонстрував ефективність використання інтерактивних методів навчання та організації діяльності учнів в мікрогрупах. Присутні мали змогу переконатись, що застосування інтерактивних методів (крос-тесту, методу прогнозованих очікувань, елементів тренінгу) дало змогу активізувати пізнавальну діяльність учнів та підвищити рівень засвоєння навчального матеріалу. В ході аналізу проведеного уроку учасники методичного об’єднання відмітили вдале поєднання вчителем різних форм організації роботи учнів та ефективність застосованих методів у порівнянні з традиційними.

Логічним продовженням методичного об’єднання стала доповідь вчителя Мар'ївської ЗОШ І-ІІ ступенів Котляревської Л.Г. на тему: „Використання біологічних казок та легенд як методу актуалізації пізнавальної діяльності учнів”. Вона зазначила, що робота над творами художньої літератури, зокрема, казками й легендами за біологічною тематикою, дозволяє в значній мірі активізувати пізнавальну активність учнів шляхом переходу їх мимовільної уваги в довільну. Саме тому, даний метод повинен широко застосовуватися на уроках „Основ здоров’я”.  

Цікавою та корисною для учасників методичного об’єднання стала інформація методиста центру Вірченко Т.С. про надзвичайні ситуації та події, які виникли на території Полтавщини в 2011 році. Крім цього, присутні переглянули та обговорили відеофільм „Небезпеки зимового періоду”.

Підводячи підсумки заходу, методист відділу освіти Полтавської районної державної адміністрації Гришко В.Я. зазначила, що застосування вчителем різних методів підвищення пізнавальної активності учнів сприятиме ефективному вирішенню завдань шкільного курсу „Основи здоров’я”. Висловила вдячність методистам навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Полтавської області за співпрацю та участь в організації методичних об’єднань.

                                  

  НМЦ ЦЗ та БЖД  Полтавської області